Uroczysty apel z okazji nadania szkole imienia

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! W dniu 5 marca 2024r. w szkole naszej odbył się uroczysty apel z okazji nadania szkole imienia „Ratowników Górniczo-Hutniczych”. Jest to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej społeczności szkolnej, ponieważ jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która nosi takie imię. Chcemy w ten sposób podkreślić silną więź z regionem zagłębia miedziowego i oddać hołd tym, którzy pracują i ratują życie w trudnych warunkach.

Apel odbył się w sali gimnastycznej. Najpierw w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3, na kolejnej lekcji starsze roczniki z klas 4-8. W programie artystycznym, który przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami, usłyszeliśmy piosenki i wiersze poświęcone ratownikom, film z spotkania z ratownikami, prezentację multimedialną, a także zaprezentowano utwór muzyczny rapera.

Cieszymy się, że pozostali uczniowie mogli uczestniczyć w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Niech imię Ratowników Górniczo-Hutniczych będzie dla nas inspiracją i motywacją do dalszej pracy i nauki.

Ratownicy Górniczo-Hutniczy, to specjalne jednostki ratownicze, które zajmuje się udzielaniem pomocy górnikom i hutnikom zagrożonym skutkami zdarzeń związanych z pożarami, wybuchami, zawałami, wdarciami wody, awariami technicznymi i ekologicznymi na powierzchni i w podziemiach. Ratownicy Górniczo-Hutniczy są wyszkoleni i wyposażeni w nowoczesny sprzęt i technologie, które pozwalają im na skuteczne i bezpieczne działanie w trudnych warunkach.

Nasza szkoła jest dumna z tego, że nosi imię Ratowników Górniczo-Hutniczych, ponieważ chcemy w ten sposób podkreślić naszą więź z regionem zagłębia miedziowego i nasz szacunek dla tych, którzy pracują i ratują życie w górnictwie i hutnictwie. Ratownicy Górniczo-Hutniczy są dla nas wzorem odwagi, profesjonalizmu i odpowiedzialności.

Kategoria - Informacje.