Opis placówki:

Szkoła Podstawowa nr 2 usytuowana jest w centrum Głogowa przy Alei Wolności 74. Teren szkoły jest ogrodzony, oświetlony i estetycznie zagospodarowany, co zapewnia bezpieczny i przyjemny odpoczynek uczniów podczas przerw lekcyjnych. Obiekt szkoły jest monitorowany wewnątrz i na zewnątrz.

W naszej szkole każde dziecko czuje się ważne i bezpieczne. Fakt, że nasza szkoła nie jest wielkim molochem, też jest naszym atutem. W naszej szkole znamy wszystkich uczniów i wiele o nich wiemy, a i uczniowie znają doskonale wszystkich swoich nauczycieli. Stąd jedni i drudzy mogą precyzyjnie określić swoje oczekiwania i dążenia oraz je realizować.

Oferta edukacyjna i pedagogiczna szkoły satysfakcjonuje społeczność szkolną i  rodziców naszych uczniów. Rozpoznajemy potrzeby uczniów i pomagamy w  trudnościach oraz stymulujemy ich rozwój.

Nasza szkoła oferuje uczniom atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego, rozwijające ich wszechstronne zainteresowania. Każdy uczeń ma tu szansę ujawnić swoje mocne strony, realizować pasje i odnieść sukces. Nasi uczniowie zdobywają nagrody i  puchary w konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, rejonowym, powiatowym, międzyszkolnym.

Wysiłek uczniów zawsze jest nagradzany, a osiągnięcia prezentowane na Szkolnej Gali Talentów. Tradycyjnie od lat jesteśmy inicjatorami i organizatorami konkursu na najciekawszą gazetkę szkolną oraz Rejonowego Konkursu Matematycznego.

Nasza szkoła pozyskała pełną licencję edukacyjną do platformy Office 365. Zapewniamy naszym uczniom możliwość pełnego uczestnictwa zajęciach prowadzonych online w aplikacji Microsoft Teams.

Uczniowie, którzy nie mają bezpośredniego dostępu do komputera w trakcie trwania nauczania zdalnego, otrzymują informację(materiał) od nauczyciela przesłaną dnia poprzedniego lub w dniu przed rozpoczęciem lekcji przez e – dziennik lub za zgodą rodzica uczestniczą na terenie szkoły w zajęciach w pracowni komputerowej.

Współpracujemy z różnymi instytucjami między innymi: Uniwersytetem Wrocławskim, PWSZ w Głogowie, policją, MOPS, świetlicami środowiskowymi, przedszkolami, parafią św. Klemensa, Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną, Muzeum Archeologiczno- Historycznym.

Wśród naszych absolwentów są aktorzy, sportowcy kadry narodowej, lekarze, nauczyciele, pracownicy państwowi i przedsiębiorcy.

Dużą wagę przywiązujemy do kontaktów i współpracy z rodzicami, których uważamy za sprzymierzeńców w wychowywaniu naszych uczniów. Wychowując uczniów, zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie zasad uczciwej rywalizacji nie tylko w sporcie, ale także w kontaktach z innymi ludźmi. Zależy nam, aby nasi absolwenci byli ludźmi wrażliwymi i umieli w przyszłości, decydując o losie innych, podejmować trafne decyzje.

Z całą pewnością zaangażowanie i kreatywność naszych nauczycieli pozwoli dzieciom łatwo wkroczyć w świat szkolnej rzeczywistości.

Prezentacja o szkole.

Przygotowaliśmy dla Was prezentacje, zapraszamy do zapoznania się.
kliknij w nasze logo

 Prezentacja o szkole

Prezentacja o szkole

zobacz

Wirtualne zwiedzanie:

po lewej stronie stronie znajdziesz listę sal, którą możesz przewijać w dół i w góre