Zielona Szkoła w Solcu Kujawskim

W dniach od 3 – 5 października 2018 r. dwójka naszych uczniów Maciej Pałatyński z klasy 2 a i Mariusz Pałatyński z klasy 5a wraz z opiekunem wzięli udział w Zielonej Szkole w Solcu Kujawskim. Wyjazd ten był wyjątkową nagrodą ufundowaną przez Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Nasza szkoła znalazła się wśród grona 14 najaktywniejszych placówek z całej Polski, które uczestniczyły w programie „ Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Natomiast Maciej i Mariusz byli najaktywniejszymi uczestnikami tego programu w naszej szkole. Chłopcy przez trzy dni przebywali w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim gdzie korzystali z basenu i kręgielni. Ponadto byli na wycieczce w Bydgoszczy w fabryce Can-Pack produkującej aluminiowe puszki do napojów jak również w zakładzie CP Organizacja Odzysku Opakowań S.A., który profesjonalnie zajmuje się zbieraniem z rynku puszek napojowych, a następnie przygotowaniem ich do recyklingu.
Kategoria - Informacje.