„Zielona Szkoła” Szklarska Poręba 2022

W dniach od 09.10.2022 r. do 16.10.2022 roku uczniowie klasy III a, III b, III c i IV b mieli przyjemność uczestniczyć w „Zielonej Szkole” w Szklarskiej Porębie. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź oraz Gminy Miejskiej Głogów. W czasie tygodniowego pobytu uczniowie mieli okazję korzystać z atrakcji dostępnych w hotelu „Bornit” m.in. basenu, kręgielni, salek lekcyjnych, placu zabaw, dyskoteki oraz restauracji gdzie mogliśmy spożywać smaczne posiłki. W trakcie pobytu organizator zorganizował uczestnikom m.in. ognisko, wycieczkę do huty ”Julia” w Piechowicach, której poznaliśmy historię huty. Tam również uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia szkła oraz w zajęciach w interaktywnym centrum edukacyjnym „Krystalium”, Kolejnym dniu odwiedziliśmy Dinopark, gdzie mogliśmy skorzystać z następujących atrakcji:
- Kino 6D,
- galerii iluzji,
- płukanie złota,
- dmuchańców,
- małpiego gaju.

To nie był koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Również uczestniczyliśmy w grze terenowej oraz w animacjach sportowych na basenie prowadzonych przez TWISTERA. Uczniowie będąc na „Zielonej Szkole” korzystali z dobroczynnego wpływu klimatu oraz uczestniczyliśmy w pieszych spacerach, w trakcie których udało nam się dotrzeć do Wodospadu Kamieńczyka.

Podczas naszego pobytu w hotelu organizator przygotował dla wszystkich uczestników miłą niespodziankę w postaci plecaków ze słodką zawartością.
Serdecznie dziękujemy organizatorom!

Agnieszka Chmielowska, Małgorzata Hyży-Zając

Kategoria - Agnieszka Chmielowska, Informacje, Z życia szkoły.