Zielona Szkoła dla klas I – III

W dniach 29.05.2023r. - 07.06.2023r. odbyła się Zielona Szkoła dla uczniów klas I – III w Łazach nad morzem. Niezwykle urokliwa, nadmorska miejscowość położona wśród lasów, między jeziorami Jamno i Bukowo była rewelacyjnym miejscem do wyjazdu na Zieloną Szkołę dla dzieci. Mieszkaliśmy w uroczym ośrodku Posejdon, który dysponował własnym basenem, boiskiem wielofunkcyjnym, profesjonalnym boiskiem do siatkówki plażowej, a także salą dyskotekową i telewizyjną. Większość czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu: graliśmy w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę plażową. Braliśmy udział w zawodach sportowych na plaży pamiętając o zasadach fair-play. Kreatywne zabawy na plaży: budowanie zamków, domków i fortecy cieszyły się ogromną popularnością i trudno było wyłonić zwycięzcę w konkursie na najpiękniejszą budowlę. Nie zapomnieliśmy także o nauce – edukacji matematycznej, polonistycznej i przyrodniczej. Uczyliśmy się nie tylko z książek. Obserwacja samej przyrody dostarczyła nam wiele wrażeń i wiedzy na temat fauny i flory najbliższej okolicy, a kontrola w zakresie gospodarowania własnymi środkami pieniężnymi przyczyniła się do wzrostu naszych umiejętności matematycznych, głównie rachunkowych. Mieliśmy okazję pojechać do Kołobrzegu, który zwiedzaliśmy z przewodnikiem, a atrakcją dnia był rejs statkiem Pirat. Niezwykle radośnie przeżyliśmy dzień Dziecka zwiedzając okolicę, zajadając się goframi i tańcząc wieczorem na dyskotece. Fajne były także dla nas spacery po plaży, zwłaszcza wieczorem po zachodzie słońca. Bardzo mile wspominamy dyskotekę i ognisko z kiełbaskami pod koniec pobytu. Rodzice na bieżąco otrzymywali fotorelację z każdego dnia naszego pobytu nad morzem, dzięki temu nie martwili się o nas i chyba troszeczkę zazdrościli…. Przez cały wyjazd aktywnie korzystaliśmy z pięknej pogody. Czas minął bardzo szybko i przyjemnie, a do Głogowa wróciliśmy w bardzo dobrych humorach.
Opiekunowie grupy: Iwona Bielec, Magdalena Dobrowlańska, Iwona Hnat

Kategoria - Informacje, Iwona Bielec, Iwona Hnat, Magdalena Dobrowlańska.