Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 7 marca uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie, których tematem były baśnie.
Dzieci miały bardzo wiele ciekawych zadań do wykonania, dzięki którym dowiedziały się co to jest baśń, poznały życie i twórczość trzech największych baśniopisarzy: H. Ch. Andersena, Ch. Perraulta, oraz braci Jakuba i Wilhelma Grimm.
Zadania, które wykonywały to między innymi: rozpoznawanie baśni po rekwizytach, układanie puzzli, historyjki obrazkowej, dopasowywanie tytułów do ilustracji rozwiązywanie rebusów, czy dobieranie cech charakteru do bohaterów baśni. Dzieciom bardzo podobały się także zabawy przy muzyce, a zwłaszcza czarowanie czarodziejska różdżką.
Na zakończenie dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości w quizie. Pani bibliotekarka pochwaliła wszystkich uczniów za czynny udział w spotkaniu i zapamiętanie wielu wiadomości.
Uczniowie wyszli z biblioteki bogatsi w wiedzę oraz z obietnicą, że wrócą tam, aby znów skorzystać z bogatej oferty przygotowanej specjalnie dla nich.

M. Matczak


Galeria zdjęć


Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej
« z 2 »
Kategoria - Informacje.