Zajęcia kreatywne z języka polskiego

Rozpoczęliśmy nowy sezon zajęć kreatywnych od ćwiczeń oddechowych, by opanować stres, związany z powrotem do szkoły. A później, 8 października br., poszliśmy do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie na wystawę „Cybisowie”. Wystawa odbyła się w ramach cyklu „Rodzinne historie sztuki”, a jej głównymi bohaterami byli: Jan Cybis, jego pierwsza żona Hanna Rudzka-Cybis oraz Helena Zarremba-Cybisowa. Wystawa objęta była patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza. Zachwyciliśmy się różnorodnością technik wykonania obrazów oraz głębokością faktur dzieł olejnych. Dowiedzieliśmy się także, że Jan Cybis w latach 1908-1916 uczył się w gimnazjum katolickim w Głogowie. Po wystawie poszliśmy na pyszne desery lodowe. Dobrze, że tak też może wyglądać nauka.
Artur Telwikas

Kategoria - Artur Telwikas, Informacje.