Zajęcia kreatywne z informatyki

W zajęciach kreatywnych z informatyki wzięli udział uczniowie z klas IV i V. Dzieci uczyły się programowania gier w środowisku Scratch i Roblox. W obydwu środowiskach uczniowie tworzyli rewelacyjne gry, które następnie testowali na zajęciach. Jednak najbardziej przypadła dzieciom do gustu platforma Roblox, gdzie każdy użytkownik w prosty sposób może tworzyć własne światy, gry, mapy, bohaterów, przedmioty i rozgrywki.
Po programowaniu gier przeszliśmy do programu Tincercad, w którym projektowaliśmy modele 3D, i tak na zajęciach powstały piękne ozdoby świąteczne takie jak: pudełeczka na prezent, bombki, bałwanki. Wszyscy przekonaliśmy się, że prawidłowe przygotowanie projektu pod kątem wydruku w drukarce 3D nie jest takie łatwe jak nam się wydawało! Mimo tego udało nam się wydrukować pudełko na prezent. Na zajęciach kreatywnych zaczęła się także nasza przygoda z elektroniką. Dzieci zafascynowała możliwość tworzenie prostych układów elektronicznych na platformie Tincercad i tak dzięki licznym symulatorom obwodów zrobiło nam się jaśniej w pracowni!
Ostatnim etapem naszej informatycznej wędrówki był program Canva. Rewelacyjna, bardzo zaawansowana platforma umożliwiła uczestnikom zajęć projektowanie kartek świątecznych, dyplomów, wpisów na FB, witryn internetowych, a także prezentacji i filmów.
Na każdym spotkaniu młodzi adepci informatyki stawali na wysokości zadania i starali się osiągnąć swój cel. Podczas zajęć uczyli się nie tylko konkretnych umiejętności, ale także dokładności, cierpliwości oraz rozwijali swoją kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. I co najważniejsze uczyli się od siebie i pomagali sobie nawzajem, dzięki czemu tworzyli zintegrowany zespół.
Miłym podsumowaniem tak efektywnej pracy zespołu były ostatnie zajęcia koła, gdzie każdy uczestnik otrzymał Dyplom Genialnego Informatyka i posilił się pizzą, którą sam mógł wygenerować za pomocą Sztucznej Inteligencji.
Opiekun koła: Magdalena Dobrowlańska

Kategoria - Informacje, Magdalena Dobrowlańska.