XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki

3 października odbył się XXVI  Dolnośląski Festiwal Nauki zorganizowany pod hasłem - "Nauka Porusza". Bohaterem zajęć był wybitny Polak, którego rewolucyjne odkrycie zmieniło ówczesne postrzeganie i rozumienie świata na zawsze. Kim był, jak żył i czym dokładnie zajmował się słynny astronom, który  "wstrzymał słońce, ruszył ziemię" ? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dzieci poznały podczas zajęć zorganizowanych w świetlicy szkolnej. Uczniowie oprócz wspaniałej makiety układu słonecznego, wykonali także lapbooki poświęcone życiu i dokonaniom Mikołaja Kopernika. W zabawie może kryć się nauka, warto łączyć te elementy ze sobą. Dowodem na to są zadowolone buzie. To był wspaniały dzień! Do zobaczenia.

Beata Musiał, Iwona Tworkowska, Aleksandra Czaja

Kategoria - Aleksandra Czaja, Beata Musiał, Informacje, Iwona Tworkowska.