XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7 października 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do tegorocznej edycji w naszej szkole rozpoczęły się już na początku września. Na drzwiach wejściowych do klas, gazetkach szkolnych zawieszono kolorowe tabliczki z działaniami w zakresie 100. Uczniowie przez miesiąc mogli nadrobić „tabliczkowe” zaległości spowodowane wakacyjną przerwą. Podczas lekcji matematyki w klasach 1 - 8 nauczyciele urządzali potyczki matematyczne rozwiązując łamigłówki, sudoku matematyczne oraz grając w gry dydaktyczne z wykorzystaniem Kart Grabowskiego. Uczniom bardzo przypadła do gustu taka forma nauki.

Podsumowaniem akcji były rozgrywki zorganizowane dla klas piątych, przeprowadzone 7 października w sali gimnastycznej.

W potyczkach brały udział czteroosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach klasowych. Zawodnicy mieli do wykonania trzy zdania. Dwa pierwsze „Olimpijczyk” i „Mini krzyżak”, wymagały od zawodników nie tylko znajomości tabliczki mnożenia, ale odpowiedniej kondycji fizycznej i szybkich decyzji kierowanych logicznym myśleniem. Zadaniem uczniów w „Olimpijczyku” było przyporządkowanie w jak najkrótszym czasie wyników do działań na czarnych kartach. W „Mini krzyżaku” do wyniku należało dołożyć odpowiednie działanie. Trzecim zadaniem do wykonania był „Mini test” zawierający pięć przykładów pozwalających wykazać się znajomością trudnych przypadków z mnożenia.

Uczniowie byli świetnie przygotowani, wszyscy otrzymali dyplomy "Eksperta Tabliczki Mnożenia" oraz słodkie upominki. Do finału awansowało po 1 uczniu z każdej klasy uczestniczącej w potyczkach. Miło nam poinformować, że w kategorii klas piątych, jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Mateusz Madej
II miejsce: Dawid Krac
III miejsce: Dominik Hajłasz
IV miejsce: Marcel Sabat


Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.
Krystyna Mikołajczyk – wicedyrektor SP nr 2 w Głogowie
Arlena Kiziak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolne


Kategoria - Arlena Kiziak, Informacje, Krystyna Mikołajczyk.