XII edycja projektu „Kamienie Pamięci”

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w ogólnopolskim projekcie historycznym IPN „Kamienie Pamięci”. Działanie to organizowane jest przez Instytut Pamięci Narodowej, a jego celem jest przypominanie historii lokalnych bohaterów. „Kamienie” są metaforami trwałości pamięci o tych osobach. Tematem tegorocznej dwunastej edycja projektu byli opozycjoniści, bohaterowie okresu stanu wojennego w Polsce. Pod okiem nauczycieli Jolanty Peciak, Jolanty Wilczyńskiej oraz Iwony Wspaniałej uczniowie przygotowali stronę internetową na temat dwóch lokalnych bohaterów tj. Zdzisława Wandycza oraz Stanisława Orzecha. W projekt zaangażowali się uczniowie klas ósmych: Bolesław Chruszcz, Kacper Dorożyński, Jakub Wspaniały, Oliwia Domaradzka, Natalia Szumińska (klasa 8c), Julia Kulikowska, Natalia Łuszczak, Maja Korbut, Łukasz Iwaniec, Stella Wiśniewska (klasa 8b), Aleksandra Urban (klasa 8a) oraz uczennica klasy 7a Hanna Kukła. Zachęcamy do obejrzenia pracy uczniów : zobacz
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.