Wyjazd do kina

Dnia 25 kwietnia klasa 1a i 2a wybrały się do kina. Klasy oglądały film pt. ”Yuku i magiczny kwiat”.
Yuku to myszka , która mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat? Film bardzo nam się podobał. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Magdalena Orlińska i Aneta Domagała

Kategoria - Aneta Domagała, Informacje, Magdalena Orlińska.