WYCIECZKA EKOLOGICZNA „SZLAKAMI ODRY I WZGÓRZ DALKOWSKICH”

1 października 2019 r. uczniowie klasy IIIA i IIIC wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do malowniczej wsi Dalków. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznając walory przyrodnicze i turystyczne Wzgórz Dalkowskich.

Spacer po zabytkowym parku zawierał elementy edukacji ekologicznej oraz historycznej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o najciekawszych okazach drzewostanu dalkowskiego parku. Wycieczkę dodatkowo wzbogacił spacer po dawnych zabudowaniach folwarcznych. Dzieci wzięły też udział w warsztatach praktycznych z pielęgnacji i sadzenia roślin, natomiast w warsztatach plastycznych malowały naturalnymi barwnikami z warzyw i owoców.

Podczas pobytu w Dalkowie miały także możliwość skorzystania z różnego rodzaju strojów i przebrań karnawałowych, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dziewczynek.

Organizatorzy zorganizowali pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także gry i zabawy terenowe. Dopisała pogoda i humory.

Dzięki tej niezwykle udanej wycieczce uczniowie obu klas trzecich wrócili wzbogaceni o wiedzę historyczno-przyrodniczą. Wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikat „Odkrywcy Odry i Wzgórz Dalkowskich”.
WYCIECZKA EKOLOGICZNA „SZLAKAMI ODRY I WZGÓRZ DALKOWSKICH”
« z 4 »
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.