Wycieczka do Wrocławia w ramach zajęć kreatywnych z języka polskiego

Tym razem w ramach zajęć kreatywnych z języka polskiego 14 stycznia 2023 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza, by zobaczyć rękopis tego dzieła. Przy okazji zapoznaliśmy się z książkami, które kształtowały poetycki warsztat Adama Mickiewicza, dowiedzieliśmy się, jak żyła szlachta polska na początku XIX wieku, na hologramach oglądaliśmy wybrane sceny z dzieł naszego wieszcza narodowego. Muzeum Pana Tadeusza ma jeszcze innych bohaterów: Tadeusza Różewicza, Władysława Bartoszewskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Całość ekspozycji była bardzo interesująca, wystawy zaaranżowane były nowocześnie i ze smakiem.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Tu przede wszystkim skupiliśmy się na wystawie „Cudo-twórcy” - wystawę tę przygotowano z okazji 70. rocznicy powstania Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Oglądaliśmy sztukę Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także współczesną ceramikę i szkło. Ogromne wrażenie wywarły kompletna zbroja japońskiego samuraja, samurajskie katany i rzeźby Buddy.

Zrobiliśmy ponad 17.200 kroków po zabytkowej części Wrocławia, byliśmy na rynku, a późnym popołudniem wróciliśmy do Głogowa. Czekamy już na następne zajęcia. Ciekawe, gdzie teraz nas poniesie.

Karolina, Kornelia, Nadia, Terasa i Artur Telwikas.

Kategoria - Artur Telwikas, Informacje.