Wycieczka do Pragi

12 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych i siódmych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Pragi. Z Głogowa wyjechaliśmy o godzinie 5.00. Podróż trwała 5 godzin. Praga przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Rozpoczęliśmy nasz spacer przez Hradczany. Zobaczyliśmy Zamek Praski (obecnie siedziba Prezydenta Republiki Czeskiej) z reprezentacyjnym dziedzińcem. Obserwowaliśmy zmianę warty przed pałacem. Z punktu widokowego oglądaliśmy piękną panoramę Pragi. Następnie podziwialiśmy monumentalną Katedrę Św. Wita, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Potem była Mała Strana i Pałac Wallensteina. Weszliśmy na Most Karola i podziwialiśmy widoki Pragi i Wełtawę. Przeszliśmy na Stare Miasto. Zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orłoj, Bramę Prochową, Karolinum- najstarsze kolegium uniwersyteckie w Europie Środkowej. Podeszliśmy pod gmach Muzeum Narodowego i zjedliśmy posiłek w pobliskim Mc Donalds. Wróciliśmy na Rynek i kupiliśmy pamiątki. Po zakupach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń wróciliśmy do Głogowa późnym wieczorem.

Renata Niewiarowska, Dorota Leśniewska- Baińczyk, Magdalena Kubacka

Kategoria - Dorota Leśniewska Bainczyk, Informacje, Magdalena Kubacka, Renata Niewiarowska.