Wycieczka do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie

30 marca uczniowie klasy 2c odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez strażaków – zawodowców. Panowie Mirosława Durka i Patryk Urbańczyk, przedstawili uczniom specyfikę swojej pracy oraz zasady bezpiecznego zachowania podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Zaprezentowali wyposażenie wozów strażackich, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przebieg zgłoszenia od momentu wybrania numeru 112. Uczniowie mogli przez chwilę wcielić się w rolę strażaków zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Wzięli również udział w akcji ewakuacyjnej z zadymionego pokoju, kuchni oraz łazienki, gdzie została uszkodzona instalacja elektryczna i gazowa.
Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za przeprowadzenie zajęć. Tak zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się uczniom w życiu codziennym. 

Arlena Kiziak

Kategoria - Arlena Kiziak, Informacje.