Wycieczka do Krakowa i Energylandii

W dniach 14 – 15.06.2022 r. uczniowie klasy 5a i 6b oraz po dwoje uczniów z klasy 6a i 4b udali się na wycieczkę do Krakowa i Energylandii w Zatorze. W Krakowie uczniowie zwiedzili Rynek Główny - Sukiennice, Kościół Mariacki i wysłuchali hejnału z wieży mariackiej. Następnie przeszli traktem królewskim na Wawel. Po drodze zwiedzili najstarszy budynek Akademii Krakowskiej - Collegium Maius , zatrzymali się pod słynnym ze spotkań z papieżem Polakiem Janem Pawłem II oknem przy ulicy Franciszkańskiej 3. Następnie zwiedzili Katedrę Wawelską - miejsce koronacji królów. Weszli na Wieżę Zygmuntowską, by zobaczyć i dotknąć Dzwonu Zygmunta - najsłynniejszego polskiego dzwonu. Potem jeszcze weszli do krypt pod katedrą, żeby zobaczyć miejsce pochówku naszych królów. Zwiedzanie Krakowa zakończyli wizytą pod figurą ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili na wspaniałej zabawie w Parku Rozrywki w ENERGYLANDII. Wycieczka się udała, bo humory uczestników i pogoda dopisała.

Halina Nawizowska, Artur Telwikas

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.