Wielki „Wulkan Piany”, czyli eksperymenty rozpoczęte

25. 11. 2019 r. dzieci z klasy I c rozpoczęły cykl warsztatów „Mały chemik” w ramach projektu „Dzieci uczą dzieci. Sieć wzajemnej współpracy”. Zaplanowanych zostało wiele eksperymentów, które można wykonać również w warunkach domowych. Podczas zajęć dzieci przygotowały niezbędne wyposażenie na swych stolikach badawczych, przeprowadzały doświadczenie trzymając się ściśle wytycznych prowadzącego, a także wyciągały samodzielne wnioski spisując je własnoręcznie na arkuszach obserwacji.

Po eksperymencie „Tęcza ze Skittelsów” robiliśmy dziś eksperyment „Wulkan Piany” (łagodniejsza wersja „Słoniowej Pasty”). Efekty zaskoczyły wszystkie dzieci !

Tego typu zajęcia dowodzą, że każdy, nawet mały człowiek może zająć się ważnymi zadaniami i odpowiedzialnie podejść do swej pracy.

Kolejnym krokiem będą gościnne eksperymenty w klasie IIIa, III b oraz Ib.

Magdalena Skorobogata
Maja Augustyn

Galeria zdjęć


Wielki „Wulkan Piany”
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.