Wiedza o społeczeństwie w Starostwie Powiatowym

3 marca 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Głogowie odbyła się niecodzienna lekcja wiedzy o społeczeństwie.

Pan Krzysztof Majsak i Pani Jolanta Peciak w ramach lekcji WOS udali się z uczniami do budynku Starostwa Powiatowego w Głogowie, na zaproszenie Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka. Podczas zajęć ósmoklasiści zapoznali się z pracą urzędu na rzecz mieszkańców, odwiedzili różne wydziały, wstąpili do gabinetów starosty i wicestarosty. Następnie w sali, gdzie odbywają się sesje rady powiatu, odbyło się spotkanie z panem starostą oraz naczelnikami poszczególnych wydziałów. Była to wyjątkowa okazja dla młodych obywateli do zdobycia i ugruntowania wiedzy na temat samorządu terytorialnego. Głównym powodem wizyty w starostwie było podsumowanie szkolnego konkursu o samorządzie terytorialnym. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Głogowskiego. Dodatkowo za pierwsze miejsce z własnej inicjatywy nagrodę przygotowała i wręczyła radna Pani Jolanta Peciak. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Kornelia Brękus uczennica klasy 8e. Na drugim miejscu uplasowali się egzekwo Szymon Grudzień i Julia Jędruch. Trzecie miejsce egzekwo zdobyli Wojciech Szylko z klasy 8b, Lena Rafałowicz z 8d i Maja Kijowska z klasy 8c.

Krzysztof Majsak, Jolanta Peciak

Kategoria - Informacje, Jolanta Peciak, Krzysztof Majsak.