VIII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY „SAMOUCZEK”

30 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy: „SAMOUCZEK”.

Konkurs składał się z dwóch części drużynowej i indywidualnej. W części drużynowej uczniowie zmierzyli się z dominem matematycznym, krzyżówką przyrodniczą i zadaniem matematyczno – przyrodniczym. Część indywidualna to był test złożony z 6 zadań przyrodniczych i 6 matematycznych. Suma punktów uzyskanych indywidualnie przez zawodników z testów była dopisywana do punktów zdobytych przez drużynę.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona w szkolnych eliminacjach w składzie: Karolina Komajda z kl.VI d, Marcin Badowski i Mariusz Pałatyński z kl. VI a. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana o czym świadczyły niewielkie różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi drużynami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się rozległą wiedzą i umiejętnościami oraz wielkim zaangażowaniem. Dzielnie walcząc o jak najwyższą lokatę, na 13 startujących drużyn zajęli wysokie IV miejsce.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Opiekun drużyny – Halina Nawizowska
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.