VI a „Przepis na udane święta”

Do naszej grzecznej klasy 6 grudnia przyszedł Święty Mikołaj i podarował nam lekcję języka polskiego w postaci warsztatów polonistyczno - plastycznych. Zadaniem było wykonanie listów i pocztówek od i do Świętego Mikołaja oraz prezentów. Dozwolona technika plastyczna to kolaż. Ochoczo zabraliśmy się do pracy. I choć na tą lekcję przyszliśmy nieprzygotowani, to pomysłów nie brakowało. Rozpoczął się wyścig z czasem. Śpieszyliśmy się aby przed dzwonkiem na przerwę wykonać zleconą pracę. Na szczęście każda z grup doskonale sprostała zadaniu. Nasze prace możecie podziwiać w holu szkoły. Prezenty, o które prosiliśmy w listach musiały być z najwyższej półki i najdroższe na świecie. I mowa tu nie o półkach w jednym z firmowych sklepów. Najpiękniejsze prezenty to takie, które płyną z głębi serca, które dają innym radość, nadzieję, wiarę... a nam poczucie tego, że wciąż jesteśmy ludźmi. Podarujmy nie tylko w święta, bliskim i dalekim „garść” spokoju, „szczyptę” swojego czasu, „okruszek” pomocy, „odrobinę” ciepłego słowa i okraśmy szczerym uśmiechem. Z takim przepisem każde święta muszą się udać...

„(…) cicha noc nadchodzi
Bóg się znów narodzi
Dzieci do Laponii listy dziś napiszą (...)

Ja w tym roku w liście podziękuję
Że mi zdrowie i szczęście dopisuje
Za to, że mam mamę, za to że mam tatę (...)

Są prezenty, o które nie proszę
Na dnie serca głęboko je noszę
Są prezenty nie tylko od święta
Zawsze będę o nich pamiętać (...)

„Dziękuję za to co mam”
(ZoZi „Podarunki z nieba”)

Uczennice i Uczniowie z klasy 6 a

Galeria zdjęć


VI a „Przepis na udane święta”
« z 2 »
Kategoria - Informacje.