Uroczystość „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”

Szóstego grudnia nasza szkoła zamieniła się w krainę Mikołajów. Niemal wszystkie dzieci klas młodszych założyły czerwone mikołajowe czapki, aby o godzinie  9:00 uczestniczyć w uroczystości  „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”, która ma w szkole wieloletnią tradycję. Podczas spotkania nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na szkolnej choince. Uczniowie z klasy III c przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny. Wiersze o Świętym Mikołaju, zwyczajach świątecznych przeplatały piosenki śpiewane zarówno przez artystów jak i przez wszystkich uczestników. ”Aniołki” z klasy II b przepięknie ubrane wykonały kolędę „Cicha noc”. Podczas uroczystości honorowym gościem entuzjastycznie witanym przez dzieci był oczywiście Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami. Zakończeniem uroczystości były wspólne pląsy z Mikołajem przy piosence „Ding dong” z repertuaru Ich Troje, które wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

Uroczystość przygotowały panie:
Małgorzata Przewocka, Halina Nawizowska, Iwona Bielec

Kategoria - Halina Nawizowska, Informacje, Iwona Bielec, Małgorzata Przewocka.