„Uczucia po godzinach”

Dnia 9 września uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie uczestniczyli w lekcji - „Uczucia po godzinach” przygotowanej przez panią Urszulę Lewocką i Agnieszkę Skrycką w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie. Okazją do spotkania była wystawa z ilustracjami Aleksandry Zając do książki Tiny Oziewicz pt. „Co robią uczucia?”.
Dzięki lekcji inspirowanej wystawą dzieci miały okazję do rozwinięcia kompetencji emocjonalno-społecznych. Poznały uczucia, które towarzyszą im w życiu, i uświadomiły sobie, że kryją się one w każdym z nas.
Biorąc udział w „uczuciowych kalamburach” uczniowie zobaczyli, że każdy wyraża emocje po swojemu. Mogli zauważyć, że inaczej odczuwamy i przeżywamy różne sytuacje. Wspólnie z prowadzącymi doszli do wniosku, że to bardzo w porządku, że każdy na swój sposób doświadcza emocji.
Po rozmowie i zabawach, dzieci losowały karteczki z nazwą uczucia, które miały narysować w sytuacjach, w jakich mogły to uczucie przeżywać. W pracach można było zobaczyć spokój na pięknej łące, wolność poza klatką, czy strach odczuwany w ciemnym pokoju.
Uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją twórczą i powstało wiele pięknych, zaskakujących rysunków.

Dziękujemy Pani Urszuli Lewockiej i Agnieszce Skryckiej za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

Wystawę można oglądać we wrzesień w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie dzięki Wydawnictwu Dwie Siostry. A jej zwiedzenie stanie się pretekstem do wypracowania w ramach zajęć w szkole sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz dzielenia się pozytywnymi.

Arlena Kiziak

Kategoria - Arlena Kiziak, Informacje, Z życia szkoły.