Tydzień Misyjny

22.10.2023 r. obchodziliśmy Niedzielę Misyjną, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem: Misje sercem Kościoła. W naszej szkole działa koło misyjne, które we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zorganizowało w tym tygodniu kiermasz domowego ciasta upieczonego przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na duży projekt misyjny – budowę studni dla sierocińca w Isiolo w Kenii.

Z okazji Tygodnia Misyjnego niektórzy uczniowie mieli okazję spotkać się z redemptorystą o. Pawłem Mroczkiem. Misjonarz podzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy w odległym Pietropawłowsku, w Kazachstanie, gdzie prowadzi Biblijny Instytut dla dzieci. To spotkanie pokazało nam problemy z których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Misjonarz to człowiek od zadań specjalnych- jego misją jest głoszenie Ewangelii, dawanie świadectwa życia oraz pomoc i troska o ludzi biednych, samotnych i potrzebujących. Stąd zrodził się pomysł, by w ramach szkolnego koła misyjnego, nawiązać współpracę z o. Pawłem. Już myślimy o kolejnym kiermaszu ....

Wystawa misyjna i galeria plakatów wykonanych przez uczniów podczas zajęć katechezy jest podsumowaniem obchodów Tygodnia Misyjnego w naszej szkole.

Ewa Kuchaja, Katarzyna Aderek, Małgorzata Gołdon

Kategoria - Ewa Kuchaja, Informacje, Katarzyna Aderek, Małgorzata Gołdon.