Tydzień kultury języka ojczystego

Projekt edukacyjny Tydzień Kultury Języka Ojczystego to czas kiedy szczególnie uświadamiamy uczniom czym jest język ojczysty i w jaki sposób należy o niego dbać i szanować. Jednym z punków obchodów są konkursy dla klas młodszych „Mistrz Ortografii” i „Mistrz Kaligrafii”, które odbyły się również w tym roku. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klas I - III. Najpierw odbyły się klasowe eliminacje podczas, których wyłoniono po pięciu przedstawicieli, a następnie odbyły się konkursy szkolne.

Wyniki konkursów:
Mistrzowie ortografii klas II:
I miejsce Mikołaj Warchoł z klasy II a
I miejsce Julia Kościewicz z klasy II c
II miejsce Milena Bachur z klasy II a
III miejsce Wiktoria Łoza z klasy II a

Mistrzowie ortografii klas III:
I miejsce Jakub Wiszniewski z klasy III b
II miejsce Karol Komajda z klasy III c
III miejsce Liwia Bednarowska z klasy III b

Mistrzowie kaligrafii
w klasach pierwszych została:
Marta Kopcik z klasy I b
w klasach drugich:
Michał Kasprzak z klasy II a
w klasach trzecich:
Jakub Wiszniewski z klasy III b

Gratulujemy!
Organizatorkami Tygodnia Kultury Języka Ojczystego są:
panie Halina Nawizowska i Małgorzata Przewocka.

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.