Teatr od kulis

Dnia 29 września w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie rozpoczął się teatralny cykl edukacyjny, którego zadaniem jest uwrażliwienie dzieci na sztukę, poszerzenie ich horyzontów, kształtowanie i rozwijanie wyobraźni. Honorowym patronem cyklu jest Prezydent Miasta Głogowa, Rafael Rokaszewicz. W pierwszych zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez panią Aleksandrę Paprocką - Paszczyk uczestniczyli uczniowie klas 1- naszej szkoły.  W ramach pierwszego spotkania dzieci zostały zapoznane z historią powstania teatru. Dowiedziały się jak wygląda teatr od kulis. Poznały zasady zachowania się w teatrze i dowiedziały się, dlaczego warto wybrać się na przedstawienie teatralne. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Aleksandrę wszystkim bardzo się podobały, z wielką przyjemnością będziemy uczestniczyli w następnej lekcji.

SŁOWNICZEK TEATRALNY:
foyer – hol, korytarz, na którym przebywają widzowie w czasie przerwy
kulisy – część sceny ukryta przed oczami widzów; miejsce, zza którego wyłaniają się aktorzy
kurtyna – ruchoma zasłona oddzielająca scenę od widowni
scenografia – oprawa plastyczna przedstawienia: dekoracje, rekwizyty, kostiumy
rekwizyt – przedmiot wykorzystywany w przedstawieniu
garderoba - pomieszczenie, w którym aktorzy przygotowują się do występu na scenie
kostium– ubiór aktora służący do wcielenia się w role
scena - miejsce gry aktorów
Arlena Kiziak

Obejrzyj prezentację:

Jak powstał teatr? Obejrzyj – film edukacyjnyKategoria - Informacje.