Szlakami Odry i Wzgórz Dalkowskich

23 września uczniowie klasy 2a i 2d wzięli udział w wycieczce Szlakami Odry i Wzgórz Dalkowskich, ukazującej piękno i walory turystyczne naszego regionu.

Swoją przygodę rozpoczęli od rejsu statkiem, podczas którego podziwiali faunę i florę rzeki Odry. Zobaczyli Głogów z perspektywy rzeki. Następnie autobusem dotarli na Górę Świętej Anny, skąd spacerkiem udali się do położonej na malowniczym wzgórzu pięknej i zabytkowej kaplicy pw. Św. Anny. Ich uwagę przykuła figura św. Jana Nepomucena stojąca przed kaplicą, a znajdująca się przy moście Tolerancji przed zejściem do głogowskiej mariny.

W ramach wycieczki uczniowie wspólnie z przewodnikami przemierzyli szlaki turystyczne Wzgórz Dalkowskich, ze szczególnym uwzględnieniem rezerwatu Annabrzeskie Wąwozy. Utrwalali nazwy drzew liściastych i iglastych napotykanych w czasie wędrówki, tj. buki, jesiony, graby, dęby, lipy, świerki i sosny.

Ostatnim bardzo przyjemnym etapem wycieczki był wspólny grill i zabawy integracyjne w parku przy pałacu w Dalkowie. Wycieczka była współfinansowana przez Gminę Miejską Głogów oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali Certyfikat Odkrywcy Odry i Wzgórz Dalkowskich.

Arlena Kiziak, Beata Kornas,
Ewa Milanowska


Szlakami Odry i Wzgórz Dalkowskich
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.