Szkolna akcja w ramach #zostań w domu.

„Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika (...) nadejdzie być może dzień, kiedy na nieszczęście ludzi i dla ich nauki dżuma obudzi swe szczury i pośle je, by umierały w szczęśliwym mieście...” Tak pisał Camus w swojej powieści i niestety spełniły się jego słowa... Oglądając to, co dzieje się dookoła, każdy z nas odnosi chyba wrażenie, że czyta smutną książkę, ogląda tragiczny film lub śni najgorszy koszmar, z którego chciałby się jak najszybciej obudzić.... Ta sytuacja zupełnie zaskoczyła wszystkich mieszkańców świata i odwróciła życie każdego z nas do góry nogami... Jesteśmy każdego dnia torpedowani nowymi wiadomościami, ograniczeniami, zakazami... Ale tylko zachowanie tych wszystkich wymogów może sprawić, że szybciej wrócimy do stanu NORMALNOŚCI.
Aby tego dokonać uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję #zostań w domu. Ogromnie się cieszymy, że mimo tej przygnębiającej sytuacji, smutku oraz ciągłego siedzenia w domu nie popadliście w stan marazmu. A przeciwnie. Wbrew zmęczeniu zdalną nauką, brakowi kontaktu z przyjaciółmi (w realu), rodziną i innym problemom spowodowanym wirusem, znaleźliście czas, ochotę i siłę, aby wziąć udział w akcji. Pokazaliście światu, że skoro „mamy dżumę, to trzeba z nią walczyć!” A Wasza bitwa polega właśnie na tym, by nie poddać się „chorobie” i zniechęceniu, by mimo wszystko zachować spokój i iść do przodu. Swoją postawą udowodniliście, że jesteście BOHATERAMI, z których należy brać przykład, bowiem „wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia”. Nadesłane zdjęcia przekonują nas o tym, że Wasza kreatywność nie zna granic (np. stół do tenisa Ali czy perkusja Julka:-) Czas spędzony w domu nie był stracony, gdyż owocował w zajęcia, na które w normalnym trybie funkcjonowania, wielu z Was brakowało czasu. Robiliście najprzeróżniejsze rzeczy: nadrabialiście czytelnicze zaległości, zgłębialiście tajniki maszyny do szycia, graliście z siostrą w „planszówki”, uczyliście raczkowania młodsze rodzeństwo, bawiliście się ze swoim pupilem, piekliście ciasteczka, jeździliście na rowerze, uprawialiście twórczość artystyczną i wokalną tudzież kwiatki… i wiele, wiele innych. W tym wszystkim dzielnie kibicowała Wam Rodzina. To również Ich wsparcie, ciepło i dobre słowo sprawiło, że słowo CZŁOWIEK (w Waszym wykonaniu) brzmi dumnie. Waszym Rodzicom także należą się brawa. W imieniu wszystkich Nauczycieli dziękujemy również za nieocenioną pomoc w żmudnych godzinach zdalnego nauczania oraz oparcie, które dajecie Waszym Dzieciom w tym trudnym dla nich czasie. Bo dzięki temu Wasze Pociechy mają pomysły i „odwagę wschodzącego słońca, które mimo (…) zła tego świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swoich promieni”.
Dziękujemy!

Beata Musiał
Iwona Tworkowska
Danuta Pietruczak
Jagoda Florczyk

P.S. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Kochani, jeśli nie zdążyliście jeszcze przesłać swoich zdjęć, zapraszamy. Po powrocie do szkoły odbędzie się wystawa wszystkich prac.
Kategoria - Informacje.