Światowy Dzień Zwierząt

3 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyły się zajęcia z edukacji polonistyczno – przyrodniczej, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy 2a. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Urszula Lewocka.

Podczas zajęć dzieci mogły zaprezentować takie umiejętności jak: współpraca w grupie, czytanie, logiczne myślenie, liczenie, zdolność do koncentracji, zaangażowanie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie odpowiedniej opieki nad zwierzętami hodowanymi w domach. Poznali zasady bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami spotykanymi w czasie drogi do szkoły i w czasie zabaw. Swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania prezentowali uzupełniając tekst z lukami dotyczący Światowego Dnia Zwierząt. Mnóstwo radości wywołało kolejne zadanie, w którym uczniowie w ciągu trzech minut mieli za zadanie złowić jak największą liczbę rybek, a następnie policzyć zdobyte punkty (każdej rybie, była przyporządkowana odpowiednia liczba punktów). Zajęcia otwarte zakończyły się wykonaniem maski wybranego przez ucznia zwierzęcia i wykonaniem jej według własnego pomysłu. Galerię prac można było obejrzeć w bibliotece po zakończonych zajęciach.

Dziękujemy Pani Urszuli Lewockiej za zaproszenie do udziału w zajęciach.

Uczniowie klasy 2a
z wych. Arleną Kiziak

Galeria zdjęć


Światowy Dzień Zwierząt
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.