Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na cały świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w tą akcję. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu szkolnym, która przedstawiała najważniejsze informacje wyjaśniające „Co to jest autyzm?”. Uczniowie oraz nauczyciele na znak solidarności ubrali się na niebiesko. Klasa 5a przygotowała niebieskie serduszka, które przyczepiała do ubrań koleżanek i kolegów.

Nauczyciele przybliżyli uczniom zagadnienia autyzmu poprzez prelekcje filmu „Amazing things happen”. Dzieci wzięły udział w zajęciach, pogadankach i warsztatach. Uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu wyglądają zupełnie zwyczajnie jednak odbierają świat inaczej niż większość z nas. Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń dzięki, którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Wspólnie wykonali także plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym.

W bibliotece szkolnej pojawiła się wystawa książek pt. „Poznaj mój świat”.

M. Burda, L. Wierzbicka, K. Karcz-Kwaśnik, M. Ciborowska, M. Hyżak-Zając

Kategoria - Informacje, Kamila Karcz-Kwaśnik, Lidia Wierzbicka, Małgorzata Ciborowska, Marta Burda.