Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Światowy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści, pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.
Kolorowe postacie polskich i zagranicznych bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. Ale bajkowe postacie pojawiają się nie tylko na małym lub dużym ekranie, są także na kartach książek i książeczek dla dzieci.
Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów.

Mirosława Matczak

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.