Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Światowy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Kolorowe postacie polskich i zagranicznych bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. Ale bajkowe postacie pojawiają się nie tylko na małym lub dużym ekranie , są także na kartach książek i książeczek dla dzieci.
W piątek 4 listopada nasza szkoła była bardzo kolorowa i wesoła. Wielu uczniów przebrało się za ulubione postacie bajkowe, w myśl hasła „Kto jest przebrany ten nie będzie pytany”.
Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-III , którzy brali udział w przeglądzie bajkowej piosenki, rewii bajkowej mody, oraz bajkowej zabawie przy muzyce. Wysłuchali także fragmentu ulubionej bajki z dzieciństwa ojca Wiesława, oraz obejrzeli wystawę książek z przepięknymi bajkami i baśniami. Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Był to wapniały i radosny dzień.
Mirosława Matczak, Marta Burda

zapraszamy do obejrzenia relacji na Głogowskim Portalu Informacyjnym:
http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73234&Itemid=2

Kategoria - Informacje, Marta Burda, Mirosława Matczak.