Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Kolorowe postacie polskich i zagranicznych bajek, znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko na małym lub dużym ekranie, są także na kartach książek i książeczek dla dzieci. W piątek 4 listopada nasza szkoła była bardzo kolorowa i wesoła. Wielu uczniów przebrało się za ulubione postacie bajkowe, w myśl hasła „ Kto jest przebrany, ten nie będzie pytany”. Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-III, którzy brali udział w przeglądzie bajkowej piosenki, rewii bajkowej mody oraz bajkowej zabawie przy muzyce. Wysłuchali także fragmentu ulubionej bajki z dzieciństwa ojca Wiesława oraz obejrzeli wystawę książek z przepięknymi bajkami i baśniami. Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Był to wapniały i radosny dzień.

Mirosława Matczak
Marta Burda
Kategoria - Informacje, Marta Burda, Mirosława Matczak.