Światowy Dzień Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści, pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To anonimowi bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu barier.

Kolorowe postacie polskich lub zagranicznych bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. A bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w anonimowych filmach , ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię, oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Uczniowie naszej szkoły uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.

Mirosława Matczak


Galeria zdjęć


Światowy Dzień Bajek
« z 2 »
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.