„Strażacki nakrętkowóz” zaparkował przed SP2

Dzięki uprzejmości sponsora oraz strażaków ochotników udało nam się pozyskać pojemnik na plastikowe nakrętki o dość charakterystycznym kształcie i wyglądzie. Wszędzie nakrętki wrzucane są do metalowych serc, a u nas – w Szkole Podstawowej nr 2 – akcje charytatywne wspierać możecie wrzucając plastikowe nakrętki do pojemnika w kształcie wozu strażackiego. Na pomysł zorganizowania kontenera wpadli uczniowie klas 4c i 4d, którzy pod okiem wychowawców: Iwony Wspaniałej i Jolanty Wilczyńskiej, zwrócili się z prośbą do Stowarzyszenia Paterka Promotor o ufundowanie pojemnika.
Prezes Przemysław Paterka przychylił się do prośby uczniów i strażacki nakrętkowóz zaparkował przed głównym wejściem szkoły przy Alei Wolności.
Kształt kosza na nakrętki nie jest przypadkowy, bowiem wykonali go druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzowie.
Aktualnie zbierane nakrętki zostaną sprzedane, a cały dochód będzie przeznaczony na rehabilitację oraz leczenie Nadii Śmigaj, zmagającej się z porażeniem dziecięcym. Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w zbiórkę.

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.