Spotkanie z pisarzem

13 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem Marcinem Szczygielskim.

Jest to popularny autor wielu książek dla dzieci takich jak „Za niebieskimi drzwiami”, „Czarny młyn”, „Klątwa dziewiątych urodzin”, „Arka czasu” czy „Teatr niewidzialnych dzieci”.

Podczas spotkania uczniowie zostali oczarowani opowieściami o tym jak powstają książki i z wielką uwagą słuchali skąd pisarz czerpie inspirację do ich napisania. W dobie komputerów, smartfonów czytanie książek jest nie lada wyzwaniem dla młodych ludzi. Wymaga wysiłku intelektualnego i poruszenia wyobraźni. Ponadto fabuła książek musi być bardzo atrakcyjna, by móc konkurować z grami komputerowymi.

Książki pana Marcina Szczygielskiego są ciekawe, mają intrygujące tytuły i są napisane przystępnym językiem. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchali kilku fragmentów książki „Teatr niewidzialnych dzieci”.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie zachęciło dzieci do sięgnięcia po książkę, by dowiedzieć się, co zdarzyło się dalej.

Opiekun: Halina Nawizowska

Galeria zdjęć

Spotkanie z pisarzem Mariuszem Szczygielskim
Kategoria - Informacje.