Spotkanie z marynarzem

W ramach realizacji projektu „Poznajemy zawody naszych rodziców” 2 marca 2020 r. uczniów klasy III a odwiedził wyjątkowy gość – II oficer pokładowy Pan Bogdan Rodzeń tato Huberta. Opowiadał dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku, o pięknej przyrodzie morskiej, a także o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na marynarzy. Dzieci poznały pierwsze formy poruszania się człowieka po wodzie, zobaczyły jak wyglądały pierwsze statki, poznały rodzaje i budowę tych najnowocześniejszych. Usłyszały i poznały znaczenie wielu nowych słów takich jak: bandera, mostek, kabina, messa, kadłub, pokład, galera, Wikingowie i wiele, wiele innych. Prezentacja zdjęć i nagrań z morza przybliżyła dzieciom wyjątkowy charakter pracy Pana Bogdana. Gigantyczne statki i różnego rodzaju zwierzęta morskie, które pojawiały się na zdjęciach wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Dzieci były zaciekawione tak niecodziennym gościem i zadawały wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z marynarzem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i wręczyli piękne podziękowanie. Spotkanie z tatą Huberta umożliwiło poznanie zawodu marynarza w bardzo ciekawy sposób.

Mirosława Matczak

Galeria zdjęć


Spotkanie z marynarzem
Kategoria - Informacje.