Spotkanie z hutnikiem

W ramach zajęć, które odbywają się pod hasłem „Poznajemy zawody naszych rodziców”, a także w związku z przypadającym 4 maja Dniem Hutnika, którego patronem jest Św. Florian, uczniowie klasy 2a spotkali się z tatą Macieja, panem Marcinem Pałatyńskim pracownikiem Huty Miedzi Głogów.
Pan Marcin opowiedział dzieciom wiele ciekawostek dotyczących pracy w hucie, a także pokazał film ukazujący działanie huty. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przypatrywały się jak pozyskuje się miedź oraz wytapia srebro i złoto. Oglądały wiele przedmiotów wykonanych właśnie z tych kruszców.
Ale najlepiej bawiły się, gdy mogły przymierzyć uszyty ze specjalnego materiału strój hutnika pracującego przy gorącym piecu. Zakładały kurtkę, rękawice, ochraniacze na nogi i specjalne nakrycie głowy. Zakładały także kask ochronny. W prezencie od pana Marcina otrzymały gazetkę „Curier KGHM” z naklejką hutnika.
Uczniowie natomiast przygotowali dla gościa własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami pomyślności w życiu osobistym i w pracy. Podziękowali za bardzo interesujące i pouczające spotkanie.
To już kolejne spotkanie z przedstawicielami zawodów wykonywanych przez rodziców uczniów klasy 2a.

Mirosława Matczak


Galeria zdjęć


Spotkanie z hutnikiem
« z 2 »
Kategoria - Informacje.