Spektakl ekologiczny „Śmieciaki”

17 października 2019r. odbył się w naszej szkole spektakl ekologiczny z elementami języka angielskiego. Był on skierowany do młodszych uczniów z klas I – III. Tematyka spektaklu dotyczyła aktualnej sytuacji naszej planety i była opowiedziana w sposób przystępny dla dziecka, poruszając jego wyobraźnię. Akcja teatrzyku dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić. Język angielski został wpleciony w fabułę niepostrzeżenie, aby dziecko naukę traktowało jak zabawę. Autorskie scenariusze zostały napisane rymowanym wierszem po polsku, z elementami języka angielskiego, który poziomem przystosowany jest do podstawowego programu nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Ze względu na ten wyjątkowy edukacyjny aspekt, nasze spektakle chętnie wplatane są przez nauczycieli języka angielskiego jako element dopełniający projekty językowe, lub wzbogacający zajęcia edukacyjne.

Daniel Chrzanowski

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.