„Śladami tradycji wielkanocnych”

25 marca 2022 r. uczniowie klasy II A I II B wybrali się na wycieczkę do malowniczej wsi Piotrowice. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Już od progu przywitał nas wielkanocny zajączek i zaprosił wszystkich na warsztaty. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogli własnoręczne i według własnego pomysłu ozdobić wielkanocne babeczki. Ich celem było kultywowanie tradycji, a także integracja dzieci przy wspólnym stole i wspólnych zabawach.

Wielkanocny zajączek opowiedział o tradycjach i obrzędach wiosenno-wielkanocnych. Dzieci wzięły też udział w warsztatach praktycznych z pielęgnacji i sadzenia wiosennych roślin, natomiast na warsztatach muzycznych nauczyli się piosenki o wiośnie. Dużą atrakcją była zabawa z małymi króliczkami.

W sklepie firmowym mogły zakupić świąteczne ozdoby dla bliskich osób.

Na koniec w uroczystym przemarszu dokonaliśmy obrzędu pożegnania się z Marzanną. Powitaliśmy wiosnę piosenką i wiosennymi okrzykami.

Dzięki tej niezwykle udanej wycieczce uczniowie klas drugich wrócili wzbogaceni o wiedzę dotyczącą tradycji i zwyczajów wiosenno-wielkanocnych. Pobyt okazał się dla dzieci wspaniałą przygodą i interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Ewa Wajs, Mirosława Matczak

Kategoria - Informacje.