Ricky z Ameryki i językowe triki

W naszej szkole, już po raz kolejny, odbyły się warsztaty językowe. Przeprowadził je Richard Jacobsen, lektor i nauczyciel z USA mieszkający w Polsce od ponad 15 lat. Były to przede wszystkim zajęcia fonetyczne ćwiczące wzorcową wymowę, ale też krótkie dialogi i mini-konwersacje z naciskiem na prawidłową wymowę.

90% błędów uniemożliwiających komunikację, niedomówień i nieporozumień w języku angielskim wynika z niepoprawnej lub niedokładnej wymowy, nie zaś z braku znajomości struktur gramatycznych. Stały kontakt z żywym językiem oraz obcokrajowcami, szczególnie z Native Speakerami czyli rodowitymi mówcami języka angielskiego jest bardzo ważna dla kształtowania prawidłowego akcentu, wymowy i intonacji oraz rozumienia prawdziwej, żywej mowy w realu, bo to jest właśnie komunikacja.

Daniel Chrzanowski

Ricky z Ameryki i językowe triki
Kategoria - Informacje.