Przedszkolaki w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dnia 28.11.2019 r. grupa 5-latków z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie odwidziała naszą bibliotekę szkolną. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Podczas spotkania dzieci wykonały rysunki dotyczące biblioteki, które powiesiły na tablicy. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał kolorowankę. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły prowadzącej podziękowania. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie.

Galeria zdjęć


Przedszkolaki w bibliotece
Kategoria - Informacje.