Projekt „Szkoła Pamięta”

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", celem projektu jest upamiętnienie bohaterów walczących o niepodległość. Wybraliśmy postać Franciszka Semczyszyna, obrońcę Lwowa i mieszkańca Głogowa.

Światełko dla Orlątka

Listopad jest w naszej kulturze czasem pamięci o tych, którzy odeszli, czasem zadumy nad przemijaniem życia, a jednocześnie czasem, w którym intensywniej myślimy o naszym kraju, wolności i o tych, którzy za nią walczyli.
Pomimo codziennej gonitwy i natłoku obowiązków zatrzymujemy się. Nasze myśli skupiają się przede wszystkim na naszych najbliższych, których nie ma już z nami, ale których zawsze mamy w naszych sercach. Nie zapominamy także o Wielkich Polakach, bohaterach, którzy zostawili po sobie ślad w historii naszego kraju. Pamiętamy także o tych, którzy wykazali się niemniejszą odwagą, a świat o nich nie usłyszał. Jedną z takich postaci jest głogowianin Franciszek Semczyszyn, obrońca Lwowa.

Informacje w linku: https://sites.google.com/view/franciszek-semczyszyn/strona-g%C5%82%C3%B3wna
Kategoria - Informacje.