PROJEKT EDUKACYJNY „TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA OJCZYSTEGO”

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole w dniach od 21.02 – 07.03 realizowany był projekt edukacyjny Tydzień Kultury Języka Ojczystego. W dobie komunikowania się za pomocą lakonicznych, często niegramatycznych wiadomości, uproszczeń językowych, wszechobecnych wulgaryzmów nawet w ustach ludzi, którzy powinni być wzorem poprawnej polszczyzny, dbałość o kulturę naszego języka od najmłodszych lat jest zadaniem priorytetowym. Nauczyciele w czasie całego roku szkolnego, ale w czasie realizacji projektu szczególnie zwracają uwagę na piękno naszej mowy ojczystej i promują posługiwanie się poprawną polszczyzną. Tradycyjnie już podsumowaniem działań w ramach projektu są konkursy „Mistrz Ortografii” i „Mistrz Kaligrafii” dla uczniów klas I – III, które sprawdzają umiejętności nabyte przez uczniów w dotychczasowej karierze szkolnej. Podobnie było i w tym roku.

MISTRZEM ORTOGRAFII


w klasach pierwszych została:
MAJA KRAWCZYK
z klasy I C
II miejsce zajął: SZYMON MUSIALSKI z kl. I D
III miejsce zajęła: NIKOLA NYKIEL z kl. I D
w klasach drugich została:
HANNA SADULAK z klasy II A
II miejsce MAKAR HROMYKO z kl. II C i HUBERT RODZEŃ z kl. II A
III miejsce KAMIL FRĄCZEK z kl. II B
w klasach trzecich został:
KACPER RUCHNIEWSKI z klasy III A
II miejsce KAROLINA TROCHANOWSKA z kl. III B
II miejsce PAULINA GRZEŚKOWIAK z kl. III B
III miejsce TERESA WALCZUK z kl. III B

MISTRZEM KALIGRAFII


w klasach pierwszych została:
ZUZANNA KRAWCZYK
z klasy I C
II miejsce NIKOLA NYKIEL klasa I d
III miejsce MATEUSZ MADEJ klasa I c
w klasach drugich została:
NADIA BIAŁEK z klasy II B
II miejsce MACIEJ PAŁATYŃSKI klasa II a
III miejsce GABRIELLA SASIŃSKA klasa II a
w klasach trzecich został:
KORNELIA LIS z klasy III B
II miejsce HANIA LIZOŃ klasa III a
III miejsce TERESKA WALCZUK klasa III b

GRATULUJEMY !

Organizatorkami Tygodnia Kultury Języka Ojczystego były panie: Grażyna Fiałkowska, Halina Nawizowska i Małgorzata Przewocka.
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.