Powiatowy Konkurs Literacki „Książka moim przyjacielem”

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego „Książka moim przyjacielem” odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 12 w Głogowie. Zadaniem uczestników było napisanie bajki prozą lub wierszem na dowolny temat.
Opieką nad konkursem i przygotowaniem uczniów naszej szkoły zajmowała się Biblioteka szkolna. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Nadia Florczyk z klasy Vb zajęła III miejsce.
Nadia napisała o zaczarowanej krainie i jej przedziwnych mieszkańcach... Jak przystało na głogowską bajkę – w utworze nie zabrakło owoców głogu. Znaleźć tam też można aluzję do dzisiejszej sytuacji pandemicznej.
Bajka opowiada o tym, jak marzenia przybierają kształt rzeczywistości. Z morału, który można wyczytać z utworu wynika, że dzieje się tak nie za sprawą dobrej wróżki ani spadającej gwiazdki z nieba, tylko dzięki wytrwałej pracy, dążeniu do celu i silnej wierze w to, że „deszcz kiedyś ustanie i przywróci normalność”.
Gratulujemy!

Lidia Wierzbicka
Iwona Marciniak


Kategoria - Informacje, Konkursy, Z życia szkoły.