Powiatowy Konkurs „Czy wiesz, co jesz?”

13 marca 2019 r. odbył się VIII Powiatowy Drużynowy Konkurs „Czy wiesz co jesz?” organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Głogowie.


Jak sama nazwa konkursu wskazuje ma on za zadanie upowszechniać wzorce racjonalnego żywienia i promocję zdrowia. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Przetwory zbożowe”. Uczniowie musieli się wykazać rozległą wiedzą o składnikach odżywczych i ich podstawowych funkcjach oraz umiejętnościami np. rozpoznawania zbóż, mąk, kasz po wyglądzie i smaku, wskazywania zawartych w nich związków chemicznych, substancji mineralnych podawania ich nazw w języku angielskim lub niemieckim. W sumie drużyny miały do wykonania 12 różnych zadań, w tym zadanie kulinarne. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Gabriela Antczak, Weronika Białowąs z kl. VII b i Bolesław Chruszcz z klasy VI c zajęła wysokie II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Opiekun drużyny – Halina Nawizowska – nauczyciel przyrody i geografii.


Galeria zdjęć


Czy wiesz co jesz?
Kategoria - Informacje.