PODSUMOWANIE V edycji konkursu Zostań Mistrzem Segregacji

W dniu 12 września 2023 roku w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbyła się gala wręczenia nagród V edycji konkursu Zostań Mistrzem Segregacji, w którym udział biorą niemal wszystkie głogowskie placówki edukacyjne, w tym również uczniowie naszej szkoły.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat, która uczy jak segregować odpady. To powinno być naturalne dla nas.

W roku szkolnym 2022/2023 uczestnicy konkursu zebrali 5 ton elektroodpadów, 3,5 tony plastikowych nakrętek, 23,5 tony makulatury, 2 tony baterii oraz 0,5 tony puszek aluminiowych. Nasi uczniowie zebrali 101 kg elektroodpadów, 51 kg plastikowych nakrętek, 475 kg makulatury, 75 kg baterii oraz 45 kg puszek aluminiowych.

Nagrody wręczali uczestnikom prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i prezes GPK Sita Zbigniew Rybka. Wręczonych zostało 215 nagród indywidualnych oraz nagrody dla placówek, które zebrały największą ilość jednej z pięciu frakcji odpadów zbieranych selektywnie.

Z galę zakończył spektakl dla dzieci Teatru Kultureska pt. „Detektyw kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o "Kocie w butach".

Koordynator: Agnieszka Chmielowska

Kategoria - Agnieszka Chmielowska, Informacje, Konkursy.