Podróże po dziecięcej literaturze

Czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. „Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek.”

We wtorkowy poranek – 6.09.2018 r. uczniowie klasy Ia zostali zaproszeni do Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie, aby wybrać się w niezwykłą podróż w świat literatury dla dzieci.

Uczniów przywitała Pani Ula, która zapoznała dzieci z twórczością pani Wandy Chotomskiej. Dzieci spontanicznie reagowały na prezentowane utwory tj., „Hipopotam lubi błoto”, czy „Kurczę blade”. Udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu, przeżywały losy bohaterów, oceniały ich postępowanie w kategoriach dobra i zła.
W trakcie zajęć znalazł się czas na aktywność ruchową. Pretekstem do zabawy był utwór „Kolorowa piosenka” w wykonaniu zespołu Gawęda. Uczniowie tańczyli, bawiąc się chustą KLANZY i kolorowymi piłeczkami. Zabawa była przednia, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Następnie dzieci obejrzały galerię obrazów ukazującą twórczość Wandy Chotomskiej, tu gusta były zróżnicowane. Jednym podobała się ilustracja do wiersza „Deszcz”, innym „Bańkowice mydlane” lub „Hipopotam lubi błoto”
Gusta dzieci odzwierciedlały ich własne rysunki do wierszy W. Chotomskiej.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Pani Urszuli Lewockiej za zaproszenie.

Pragniemy zachęcić Rodziców do aktywnego włączenia się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Urszula Lewocka, Arlena Kiziak

Kategoria - Informacje.