„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – VIII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY

22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Grębocicach odbyła się VIII edycja drużynowego Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego „Piękna nasza Polska cała” dla uczniów klas IV - VIII. Reprezentanci szkół rywalizowali w dziewięciu konkurencjach. Musieli się wykazać między innymi wiedzą na temat podziału administracyjnego kraju, herbów miast wojewódzkich, form ochrony przyrody w Polsce, czytania map, rekordów Polski rozpoznawania ciekawych miejsc w Polsce na podstawie fragmentów zdjęć oraz krótkich opisów z książki pt: „Cuda przyrody w Polsce”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach: Weronika Białowąs z kl. VII b, Wiktoria Brończak z kl. VII c oraz Stanisław Burz z kl. VIII b. Konkurencja w tym roku była bardzo duża, ponieważ w konkursie uczestniczyło, aż 17 drużyn. Ponadto poziom konkursu był bardzo wyrównany, a świadczą o tym jednopunktowe różnice między kolejnymi miejscami oraz dogrywka w celu wyłonienia zwycięzców. Po zaciętym boju wygrała reprezentacja gospodarzy, a reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie IV miejsce tracąc jedynie punkt do miejsca trzeciego.

Opiekunem drużyny była pani Halina Nawizowska – nauczyciel przyrody i geografii.
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.