Pieczenie świątecznych pierników

19 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2a, pod opieka nauczycieli i rodziców, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych świątecznych pierników. Dzieci z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty oraz z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo ozdób i kolorowego lukru. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Zapach piekących się pierników wypełnił całą szkołę wprawiając wszystkich w cudowny świąteczny nastrój. Wspólnie z uczniami pierniczki dekorowały pani wicedyrektor Krystyna Mikołajczyk, pani kierownik świetlicy Beata Musiał oraz pani Beata Kornas. Zabawa była znakomita, a fantazja uczniów oraz ich kreatywność w tworzeniu dekoracji na pierniczkach zadziwiała każdego. Własnoręcznie upieczone pierniczki uczniowie zabrali do domu, aby obdarować swoich bliskich. Wielkie podziękowania należą się rodzicom uczniów pani Monice Osińskiej, Małgorzacie Sabat, Marice Michcie, Ilonie Rękawik oraz Paniom Kucharkom za udzielenie fachowych porad kulinarnych i pomoc w pieczeniu pierniczków. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Arlena Kiziak

Galeria zdjęć


Pieczenie świątecznych pierników
« z 2 »
Kategoria - Informacje.